تبلیغات
*Welcome To JackalCity* - آشنایی بیشتر با معمرقذافی
PM

آشنایی بیشتر با معمرقذافی

پنجشنبه 12 اسفند 1389 11:29 ب.ظ

نویسنده : پدرام شرج شریفی

از قیام كشورهای تونس و مصر بر علیه حاكمان دیكتاتور خود از یك هفته پیش به این سو معمر القذافی حاكم لیبی كه مدت طولانی با تكیه بر دلارهای نفت، نیروهای پلیس و كمیته های انقلابی در كشورش حكومت كرد نیز با شورشهای مردمی در این كشور مواجه شد.

انقلاب مردم لیبی در طول هفت روز گذشته بیش از صدها كشته و زخمی برجای گذاشته است.

"معمر قذافی"  از هفته گذشته زمانیكه معترضین در لیبی دست به تظاهرات زدند دست به سركوب و قتل عام وحشیانه مردم بی دفاع كشور خود زد.

«دیكتاتور دیوانه» لیبی كه از سال ۱۹۶۹ رهبر كشور لیبی بوده‌است با اینكه بطور رسمی دارای هیچ مقام یا عنوانی در این كشور نیست ولی رئیس مجلس شورای انقلاب بشمار می‌آید و در بیانات حكومتی و مطبوعات دولتی از او با القاب تشریفاتی «رهنمای انقلاب كبیر سوسیالیستی یكم سپتامبر خلق جمهوری عربی لیبی» و «رهبر برادرانه و رهنمای انقلاب» نام می‌برند.

این دیكتاتور عرب كه به رفتارها و اظهارات عجیب و غریب در جهان شهرت دارد در تازه ترین اظهارات خود در واكنش به قیام مردمی بر علیه خود اعلام كرد لیبی را ترك نمی كند و افزود: «من رئیس نیستم كه بخواهم كناره گیری كنم، بلكه من رهبر انقلاب هستم اگر رئیس بودم استعفایم را به صورتتان پرت می كردم؛ خداوند و میلیونها نفر حامی من هستند!»

گزارش تصویری از چند دهه زندگی و حكومت «دیكتاتور دیوانه» لیبی را مشاهده می‌كنید.

قذافى به خاطر نحوه لباس پوشیدن خود و داشتن محافظان زن معروف است.

قذافی و یاسر عرفات؛ قذافى رهبر كاخ متعلق به یاسرعرفات درجزیره مالت را به قیمت یك‌ میلیون دلار خریداری كرد.

قذافى در ۲۷ سالگى توانست به همراه گروهى از افسران لیبى، ادریس اول پادشاه لیبى را طى كودتاى بدون خونریزى از قدرت بركنار كند.

معمر قذافى در سال ۱۹۷۷، سیستم حكومتى تحت عنوان جماهیریه یا حكومت توده ها را به لیبیایى ها معرفى كرد. براساس این نظریه، كشور از طریق كنگره ها و كمیته هاى مردمى اداره مى شود.

گفته می شود چهار زنی كه همیشه پشت سر «قذافی» ایستاده اند، مانند دیگر محافظان وی، یونیفرم نظامی بر تن می كنند، اما حقیقت این است كه آنان پرستار هستند. آنها دوره های پرستاری و امداد رسانی را گذرانده اند تا در صورت بروز هرگونه مشكل جسمی برای دیكتاتور لیبی، مشكل وی را برطرف كنند؛ البته آنها كارهای شخصی وی را نیز انجام می دهند.

قذافی همیشه توسط گروهی از دختران محافظش همراهی می شود. دخترانی كه كلاشینكف در دست دارند و در عین حال از انواع زیور آلات برند گوچی استفاده می كنند. همه دختران محافظ رهبر لیبی پیش از آغاز به كار قسم می خورند كه جانشان را فدای او كنند و شبانه روز در كنار او باشند.

قذافی كه به نوشته ایندیپندنت از عینك های ضدگلوله استفاده می كند، اصرار دارد كه از مهمانان خارجی خود در چادری در دل صحرا پذیرایی كند.

رهبر لیبی در سفرهای خارجی خود معمولا از رفتن به اقامتگاه های رسمی خودداری می كند. وی كه چادرش را در پارك مركزی شهر رم، پایتخت ایتالیا و ورودی هتل پنچ ستاره ای در پاریسبرپا است چندی پیش در آستانه اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد قصد سفر به نیویورك را داشت كه برای علم كردن چادرش با ممانعت شهرداری بدفورد در 40 كیلومتری شمال نیویورك مواجه شد.

قذافی و فیدل كاسترو؛ كاسترو امروز پیش بینی كرد «آمریكا در اعلام دستور حمله به لیبی در روزهای آتی هرگز دچار تردید نخواهد شد».

قذافی از پوشیدن كت و شلوار امتناع می كند و از همین رو به شیوه هیچ كدام از رؤسای جمهور دیگر كشورهای جهان لباس نمی پوشد.

قذافی در میان شال و دستار عربی.

قذافی در زمین ورزش مشغول تمرین است؛ ساعدی قذافی فرزند وی كه یك فوتبالیست بود تا مدت ها كاپیتان تیم ملی كشورش بود.

قذافی جوان در پوشش خاص عربی.

قذافی در مجلس شورای انقلاب لیبی.

قذافی جدای از اینكه علاقمند از موهایش را رنگ كند تا همواره جوان به نظر برسد از لوازم زنانه برای آرایش خود استفاده می كند.

شیوه خاص لباس پوشیدن قذافی همواره مورد توجه رسانه ها بوده است.

قذافی لازم می داند برای آن كه مهمانان خارجی‌اش عظمت او را درك كنند و در مقابلش تعظیم نمایند، ورودی این چادر بسیار كوتاه باشد


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -